Купувати чи орендувати 1С

На сьогодні в області надання "хмарних" послуг сформувалося два основних технічних рішення по розміщенню 1С в хмарі - "1С онлайн" і "оренда сервера 1С". Обидва ці варіанти опрацювали ми і у себе і тому можу тут поділитися отриманим досвідом.

Варіант 1 - 1С онлайн (online 1C і тд)

По суті провайдер вже виконав всю роботу по настройці мережі, серверів, Windows і 1С - підготував інфраструктуру для доступу до вже налаштованим програмами 1С. Вам залишається отримати доступ, запустити 1С і працювати. Варіант для тих, хто не планує купувати 1С, але використовувати хоче ліцензійне.

Переваги

+ 0% стартових витрат

Все просто - платимо абонплату і працюємо. У порівнянні з покупкою сервера, його налаштуванням, придбанням 1С і його налаштуванням і налаштуванням доступу до сервера - це дійсно близькі до нуля витрати.

+ Швидкий старт

Один з "коників" хмарних технологій - робимо запит провайдеру і мало не в цей день отримуємо доступ.

+ Передбачувані витрати

Абонплата фіксована і відома - можна сміливо планувати бюджет.

+ Гнучкість

Ще один "коник" - можливість відмовитися від послуги в будь-який час, можливість варіювати кількість користувачів, і відповідно, варіювати платежі.

Недоліки

- Ціна за користувача

При середній ціні на 1С Підприємство 8 УТ за одного користувача в місяць від 350 грн, менше ніж за рік сума орендних платежів зрівняється з вартістю покупки 1С.

- "спільне користування" сервера

Це як хостинг веб-сайтів - сотні сайтів на одному сервері. Якщо один з сайтів завантажить сервер на 100%, то всі інші можуть просто перестати працювати. Аналогічно, і тут - технічно можна розділити клієнтів і їх бази даних так, щоб вони не перетиналися один з одним. Але фізично користувачі будуть підключаться до однієї термінального сервера і є ймовірність, що один з них може вплинути на продуктивність інших.

- слабкий контроль над даними

У разі "1С онлайн" Ви отримуєте доступ до сервера Windows як пересічний користувач. Відповідно, адміністративні права залишаються тільки у провайдера, і він має повний контроль над сервером і доступ до всіх зберігаються на ньому даними (всіх клієнтів). Тут потрібно покладатися на репутацію провайдера і відгуки клієнтів, інакше про конфіденційність складно говорити.

- відсутність адміністративних прав

Відсутність адміністративного доступу до сервера тягне за собою, то що Ви не зможете самостійно виконати налаштування системи Windows, встановити принтер, додати користувачів або створити нову базу і будете обмежені в правах (склад яких визначив провайдер).

- тимчасова ліцензія 1С

Ви орендуєте ліцензію у провайдера - власника в даному випадку. Після відмови від послуги Ви залишаєтеся тільки з базою даних, без ліцензійної 1С на руках.

Варіант 2 - Оренда віртуального сервера (сервер під 1С і тп)

Як і в попередньому рішенні, провайдер постарався на славу і забезпечив інфраструктуру для розміщення віртуальних серверів, але без установки 1С - це залишається зробити клієнту. Цей варіант ідеально підходить для тих, у кого вже є 1С і, можливо, використовується на своєму комп'ютері / сервері, але потрібно забезпечити більш надійну роботу сервера і доступ до нього через Інтернет (а не тільки з офісу).

Основні переваги цього рішення практично такі ж як і у попереднього з невеликою різницею:

  • швидкий запуск буде трохи повільніше - Ви отримаєте не готову 1С, а сервер під неї. А досвідчений спец в перебігу дня зробить все інше.
  • якщо у Вас ще немає 1С, то стартові витрати все-таки будуть - на її покупку.

Додаткові переваги оренди сервера

+ Ізоляція

Ви отримуєте віртуальний сервер - це аналог реального сервера і, відповідно, розпоряджатися всіма його ресурсами самостійно.

+ Адміністративний доступ

Адміністративний доступ тільки у Вас: потрібно встановити додаткові програми або зробити свої специфічні настройки в Windows - будь ласка! Провайдер може тільки перезавантажити / включити / вимкнути сервер по Вашому запиту, але ніяк не влізти всередину.

+ Конфіденційність

До Даних зберігаються на сервері ма ють доступ только Ваші Користувачі и ніхто более. Тому відразу міняйте отрімані від провайдера Початкові паролі и не передавайте їх нікому.

+ Ваша версія 1С

На відміну від першого варіанту Ви можете встановити необхідну версію і конфігурацію 1С, а також вносити свої зміни і доповнення в конфігурацію.

Недоліки?

Власне, всі недоліки оренди сервера зводяться до одного

Потрібен ІТ-фахівець

Якщо Ви мало знайомі з Windows або не знайдете час на читання нашого форуму та спілкування з службою підтримки, то Вам знадобиться фахівець для того, щоб перенести ваші бази даних на сервер і встановити 1С. Він також буде необхідний при виникненні питань і доопрацювань по 1С. Благо знайти такого фахівця зараз не проблема - від приходить адміністратора до франчайзі і консалтингових компаній - все раді будуть запропонувати кваліфіковану допомогу. Ми також можемо допомогти в цьому питанні, запропонувавши послуги своїх перевірених партнерів.

Вибір за вами.

Сподіваюся, що дана статися допоможе Вам визначиться з вибором правильного для Вас технічного рішення по розміщенню 1С.

Ми ж, проаналізувавши плюси і мінуси вищезазначених рішень, зупинилися на тому, що в даний момент будемо вдосконалювати послугу оренди віртуального сервера. І якщо Вам підходить саме цей варіант - залишайте заявку на оціночний період на сторінці https://www.cloud.net.ua/ua/1c_online.html