Доповідь про хмарні рішення, або рішення saas

Саме про це йшла мова на організованому Entry у кінці червня семінарі, назва якого «З небес на землю» підкреслювало основну тему заходу. Детальніше її розкрив Андрій Тищенко, що управляє компанією. «Хмарні обчислення – це не Google або Amazon, це наші з вами серверні кімнати, наші з вами мізки, – підкреслив він. – Технологія хмарних обчислень, по контрасту з назвою, являється цілком земний, і мета цього семінару – це показати». В цілому ж можливості будь-якого підприємства роблять сценарії організації хмарних обчислень реалістичними.

Як відомо, Intel робить не кінцеві продукти, на базі яких можна було б побудувати ЦОД або архітектуру хмарних обчислень, а платформи, що служать для цього основою. Про них і про здійснені інновації розповів технічний фахівець з київського офісу Intel Сергій Шевченко. Може здатися, відмітив доповідач, що Intel, постійно усовершенствуя мікроархітектуру чіпів і технологічний процес, прагне безпідставно змусити замовників замінювати наявні апаратні засоби усе більш новими. Проте підстави для цього є, і дуже істотні.Приміром, заміна 184 серверів на базі одноядерних чіпів Xeon на систему, що містить 12 серверів з процесорами Xeon 5600, приводить при тій же продуктивності до 90%-ной економії електроенергії і забезпечує окупність впродовж п'яти місяців. Така заміна не в останню чергу стає ефективній за рахунок технології віртуалізації, що дозволяє консолідувати і апаратне, і програмне забезпечення. Енергозбереженню сприяє і технологія Turbo Boost – завдяки її використанню вдається підвищити тактову частоту тільки навантажених ядер (при відключених інших) зі збереженням проектної розсіюваної потужності. А перехід на твердотілі диски дає можливість прискорити додатки, пов'язані з виконанням транзакцій.

«Хмара» найприродніше будується у виртуализованных середовищах. Технології віртуалізації Intel дозволяють при збільшенні продуктивності процесорів в п'ять разів підвищити ефективність виконання віртуальних машин у вісім разів.

Компанії витягнули уроки з кризи: глибина перспективного планування скоротилася, від ІТ-інфраструктури потрібно гнучкість, динамічність, ефективність і керованість, початкові і операційні витрати стали важливішими, ніж обчислювальна потужність. Своїм баченням серверної інфраструктури конкурентоздатного бізнесу з учасниками семінару поділився аналітик компанії Entry Юрій Жуковский.

Завдяки різкому збільшенню продуктивності багатоядерних систем в реальних застосуваннях багато компаній змогли перенести критичні для бізнесу застосування у віртуальне середовище. Таким чином, покращала утилізація обчислювальних ресурсів, зросла керованість і знизився час відновлення після збою.

В цілому ж ефективна інфраструктура повинна грунтуватися на виртуализованной обчислювальному середовищу на базі багатоядерних серверних платформ і виділених СХД, консолідації додатків і даних, що тиражуються ОС і додатків.

Microsoft не обходить стороною такі актуальні напрями, як побудови ЦОД і хмарні обчислення. Про пропозиції корпорації розповів експерт по ІТ-інфраструктурі «Майкрософт Україна» Ігор Шаститко. На думку компанії, хмарні обчислення повинні базуватися на динамічному ЦОД з виртуализованными обчислювальними ресурсами. Віртуалізація є важливою з точки зору керованості, ефективного використання ресурсів і вартості володіння. Ключовими компонентами хмарної ІТ-інфраструктури мають бути динамічний ЦОД, злокалізований в нім гнучкий клієнт і засоби управління, що забезпечують адміністрування такої інфраструктури. Ці завдання виконує Microsoft System Center.

Для переходу на динамічний ЦОД компаніям треба здолати чотири етапи: обстеження інфраструктури і впровадження Hyper - V, міграцію сервісів у віртуальне середовище, автоматизацію управління і розгортання сервісів.

На закінчення фахівці сервіс-провайдера «Хмара» Володимир Мижарев і Володимир Малежик розповіли, як створити «хмарну» компанію без стартових вкладень.