Захист сервера

Захист сервера

З точки зору апаратного забезпечення, сервер — це система, яка може надавати деякі послуги іншим комп'ютерам, які підключені до нього. Зрозуміло, що комп'ютери так чи інакше пов'язані із сервером та один з одним.

Захист від злому сервера вміщує ряд заходів, включаючи ті, які мають на увазі постійний моніторинг сервера і поліпшення захисту. Неможливо раз і назавжди ізолювати сервер від зовнішнього доступу, оскільки найчастіше виявляються нові недоліки у безпеці і з'являються нові способи злому сервера.

Потрібно розпочати з фізичного захисту сервера. Для надійності сервер повинен перебувати в захищеному ЦОДі (приміщенні, що охороняється, недоступним для сторонніх).

При налаштуванні доступу до сервера використовуйте автентифікацію за ключом SSH замість пароля, тому що такі ключі набагато складніші, а іноді просто неможливо використовувати перелік і зламати такий пароль.

 

Защита сервера

Профілактика захисту сервера

  • Захист паролів.
  • На сервері має бути файрвол. Він захищає від ddos атак.
  • Виявлення вторгнень. Періодична перевірка наявність слідів злому.
  • Шифрування та VPN.

Не використовуйте паролі, що легко збираються, такі як назва компанії, чим складніше пароль тим безпечнішим. Ви також можете налаштувати двоетапну автентифікацію для входу в обліковий запис адміністратора.

Файрвол, зокрема, дуже корисний захисту сервера від DDoS-атак. Завдяки йому можна швидко створити правила для IP-адреси, яка використовується для проведення атаки або заблокувати доступ до певних програм з використанням певних протоколів.

Обмежте програмне забезпечення та служби, що діють на вашому сервері. Контролюйте все, що у вас працює, і якщо виявлені якісь незнайомі процеси, негайно видаліть їх і запустіть перевірку на віруси. Час від часу перевіряйте наявність ознак несанкціонованого доступу та злому. На ознаки злому можуть вказати останні облікові записи, які ви не створювали або не схвалювали.

Етапом безпеки може бути налаштування протоколу SSL, який не лише шифрує дані, а й перевіряє особу інших учасників мережної інфраструктури, надаючи їм відповідні сертифікати.

Які бувають сервери

Існує безліч класифікацій серверів, і всі вони тією чи іншою мірою перетинаються. Таким чином, компанії-виробники часто поділяють вироблені сервери на кшталт виконання: ультратонкий (блейд), класичний-підлоговий (баштовий), призначений для установки в стійки (стелаж) і з високим ступенем масштабованості (супер масштабований).

Ультратонкі комп'ютери можуть заощадити місце, виділене кожному серверу, а й знизити енергоспоживання.

Підлогові сервери гарантують максимальну гнучкість при укладанні компонентів у корпусі та легко розташовуються у потрібному місці, також легко змінюються з часом при додаванні нових деталей (нарощування).

Сервери Rack винайдені для консолідації серверних систем у центрах обробки даних та їх використання з підсистемами зовнішньої пам'яті. Вони можуть ефективно використовуватися для кластерних рішень, коли сервери, зовнішня пам'ять та інші елементи розташовані в одних стійках.

Сервери з високим ступенем масштабованості зазвичай використовуються для великих компаній і можуть вирішувати практично всі завдання компанії.

Власна хмара

Зараз можливість обмінюватися файлами в хмарі стала обов'язковою умовою, і ми розпещені широким вибором служб для збереження копій особистих файлів, таких як Dropbox, Google Drive, Box і т. д. Однак усі вони мають одну спільну рису - брак пам'яті. Дисковий простір не нескінченний, і в результаті, він не перестає бути третьою стороною, якій ви довірятимете свої (іноді конфіденційні) файли.

Защита сервера

Не обов'язково йти на такий компроміс, сьогодні є рішення, і це можливість створити свою власну хмару для зберігання файлів.

Тому немає необхідності мати справу із зовнішнім сервером, а ваші файли можуть бути видні лише вам. Існує безліч програм, щоб створити справжню особисту хмару для зберігання файлів. Така можливість пропонує необмежений простір і кілька функцій, які дозволяють обмінюватися файлами у хмарі.

Моніторинг сервера

Завдяки системі моніторингу сайту ви можете швидко дізнатися про проблеми та негайно зв'язатися зі службою підтримки або системним адміністратором. Тому ви не втратите своїх клієнтів, тому що якщо користувач заходить на сайт і він не працює, малоймовірно, що це позитивно вплине на думку про вашу компанію.

Моніторинг сервера, можливо здійснити на спеціальних сайтах, такий варіант простіше від усіх інших. Щоб додати моніторинг сервера на свій особистий сайт, доведеться написати спеціальний код мовою програмування.