Як можна дізнатися вік сайту та навіщо це потрібно?

Яке значення має вік сайту для його власника? Цей показник має важливе значення у його просуванні. Він допоможе ресурсу вийти у ТОП пошукової видачі. Шанси на це підвищуються біля тих майданчиків, на яких перша публікація відбулася пізніше. Нові майданчики Google, Яндекс та інші системи напевно виведуть у перші рядки відповідей на запити не нові, сучасні ресурси, а старі. Фактичний вік домену слід знати з тих самих причин. Автор може мати новий сайт, але розмістити його на старий домен.

Що таке вік сайту та вік домену?

На питання, скільки прожили ресурс та його адреса, що є деякою кількістю символів, можна по-різному. У домену це термін із того моменту, як він був зареєстрований. У сайту час з моменту, коли на ньому вперше опублікували контент. Важливо розрізняти ці поняття, оскільки власники часто переміщують свої ресурси. Домени можуть бути в пристойному віці, а сайти дуже молоді.

Тому варто спочатку перевірити домен на вік при SEO-аналізі. Потім дізнатися вік сайту, і порівняти обидва показники. Тоді картина буде повною та достовірною.

Найпоширеніша ситуація – новий сайт зі старим доменом. Власник придбав його для свого проєкту. І отримав ряд переваг:

  • пошукові системи вже знають цю адресу;
  • він з великою ймовірністю буде у перших рядках видачі;
  • просувати навіть новий сайт із таким доменом простіше;

З перевагами можуть прийти недоліки. Після того, як вдалося перевірити вік сайту та доменного імені, з'ясовувалась одна неприємність. За роки існування на нього було накладено санкції. Можливо, ця адреса навіть потрапила до чорного списку. Хто боїться такого варіанта розвитку подій, може створити нове ім'я. Але вимагати довіри від пошукових систем доведеться довго.

Способи перевірки віку сайту

Миттєва перевірка віку сайту може бути виконана дуже просто. У підвалі або футері сайту разом з інформацією про авторські права розміщуються і роки життя. Проте, існують інші методи, не такі очевидні.

За допомогою сервісу Whois

Дозволяє перевірити сайт коли створено, отримати інформацію про домен, адміністратор, та хостинг. Щоб сервіс ці дані видав, необхідно вказати домен у полі введення. Після підтвердження дії користувач побачить кілька рядків інформації:

  • стан, де відображається, чи було проведено реєстрацію;
  • адміністратор із зазначенням найменування організації, яка управляє доменом та ресурсом;
  • реєстратор;
  • дата реєстрації.

При перегляді звіту саме останній пункт матиме значення. Він відповідає на питання, як дізнатися вік домену максимально точно. Про дату створення та першу публікацію сайту за допомогою цього сервісу можна дізнатися лише в одному випадку. Якщо у сайту був лише один домен. І надалі не перепродавався.

За допомогою сервісу для аналізу сайтів

Користувач може використовувати PR-CY, XTOOL або SeoLik. З їхньою допомогою можна дізнатися, коли створено сайт з максимальною точністю. Вони аналізують самі сайти, мережеві архіви, посилання на ключові фрази, індексацію у пошукових системах.

Для того, щоб дізнатися про роки життя ресурсу, можна використовувати один з них. Алгоритм дій скрізь буде той самий. Слід зайти на сервіс та в порожньому полі ввести адресу сайту. Запустити аналіз та дочекатися закінчення результатів. Підсумком роботи стане багаторядковий звіт. Там буде величезна кількість інформації. Потрібно перейти до самого низу. У розділі «Вік» буде зазначено, скільки років тому відбулася перша публікація на цьому майданчику. Поруч, у дужках, кількість днів.

Підсумки

Варіантів як дізнатися вік сайту безліч. Їх всі може освоїти користувач будь-якого рівня – від початківця до вебмайстера. Тим, чия діяльність пов'язана з сайтами та їх просуванням, має ними користуватися. Час життя ресурсу та домену важливі для просування. Зрозуміло, що ніхто не використовуватиме старі сайти весь час. Але створюючи новий, можна привласнити йому старий домен. І, знову ж таки, отримати схвалення від пошукових систем та велику ймовірність, що саме цей сайт буде у перших рядках відповідей на запити пошукових систем.