Добірка безкоштовних фотостоків

Популярність сайту в великій мірі залежить від його інформаційного наповнення. В умовах високої конкуренції відвідувачі прийдуть на той інтернет-ресурс, який надає більш різноманітні способи отримання інформації. Не тільки через текст, а й через зображення, відео та звукові файли. Тому фотографії та картинки для дизайну сайту є одним з основних інструментів його просування, поряд з текстовим контентом.

Робота з фотографіями, малюнками та кліпартами є важливою і досить складною. Вона підпорядковується не меншій кількості правил, ніж при створенні якісного SEO оптимізованого релевантного тексту. Тому особливу увагу необхідно приділити якості вихідного матеріалу, який надає база картинок для дизайну.

ВАЖЛИВО! Знаходити фотографію самому і з'ясовувати її приналежність до певного типу ліцензії Creative Commons довго і непродуктивно. Набагато швидше і надійніше використовувати безкоштовний фотосток - інтернет-ресурс надає матеріали такого типу.

ТОП безкоштовних баз зображень

Один з кращих способів наповнення власного сайту якісними релевантними зображеннями - це безкоштовний фотобанк. На цей момент vps України та інших країн надають досить багато таких ресурсів. Серед яких варто виділити наступні:

Stock Up

фотосток безкоштовний stock up

Фактично, цей ресурс не має власної бази даних фотографій, а тільки завантажує їх прев'ю з інших сайтів. Якщо відвідувачів зацікавила та чи інша фотографія його перенаправляє по посилання на ресурс, який є її правовласником. На цей момент Stock Up дозволяє завантажити кліпарт, фотографії та інші зображення загальним обсягом 35 тис. З 31 ресурсу;

Freepik

база картинок для дизайну Freepik

Великі ресурси, що мають понад мільйон фотографій, а також бібліотеки векторної графіки. На сайті хороша каталогізація і зручний пошук. Єдиним недоліком є обмеження для завантажень не більше 10 фотографій на добу. Для отримання більшої кількості зображень необхідно придбати преміум аккаунт;

Pixabay

Безкоштовні картинки pixabay

Сайт був створений у 2010 році Гансом Браксмайєром (Німеччина). Він надає безкоштовні картинки векторної графіки, фотографії та короткі відеоролики. На цей час база сайту налічує понад 570 тис. Зображень і 1300 відеороликів. Додаткові зручності є наявність російськомовного інтерфейсу. Всі представлені матеріали поширюються за ліцензією СС0 і можуть використовуватися, в тому числі комерційних цілях, без будь-яких обмежень, але з зазначенням авторства.

Burst

фотобанк безкоштовний burst

Порівняно невелика база фотографій, близько 10 тис. Зображень. Належать компанії Shopity, яка є популярним розробником інтернет-магазинів. Тому не дивно, що пропоновані зображення мають специфічну бізнес тематику. Фотографії мають високу якість і нерідко пропонуються блоками показують об'єкт з різних сторін - ідеальний варіант для бізнес-презентацій, сайтів візиток і інтернет-магазинів. Сайт відрізняється лаконічним зручним функціоналом, а також дозволяється завантажувати фотоматеріали окремими колекціями.

Gratisography

Безкоштовні фото для дизайну Gratisography

Ресурс стокових фотографій з дуже оригінальним контентом, де можна знайти самі незвичайні зображення. Спочатку ресурс належав американському фотографові Раяну Макгуайеру і заповнювався його фотографіями. На цей час він є базою, де викладають безкоштовні фото для дизайну американські й канадські професійні фотографи. Тематичне наповнення ресурсу досить різноманітно. Починаючи від дикої природи та закінчуючи урбаністичними пейзажами фотографіями людей, об'єктів і т.п. При підборі зображень слід бути обережним, тому що не всі з них пропонуються в ліцензії СС0. Деякі мають обмеження на комерційне використання.

Pexels

безкоштовний фотобанк для дизайнера Pexels

Досить популярний безкоштовний фотобанк, матеріали якого мають попит, як в російськомовній інтернет спільноті, так і в європейському сегменті глобальної мережі. База фотографій порівняно невелика - близько 20 тис. Зображень. Однак всі вони високої якості та згруповані за різними темами. Саме оригінальний тематичний поділ є візитною карткою ресурсу. Крім стандартних тем (транспорт, природа і т.п.) на головній сторінці можна знайти досить цікаві фільтри: популярні фотографії, теми лідируючі в пошуку, поділ фотографії за кольором незалежно від тематики тощо.

На що варто звернути увагу, так це на широкі можливості пошуку, з використанням зовнішніх програм. Зареєструвавшись на ресурсі, користувач отримає доступ до розширення Pexels Chrome яка реалізована в двох варіантах, під операційні системи Windows і os / 2. Також є плагіни, які можна встановлювати на Microsoft Office і Recipe for Android. Вони виявляться вельми корисними тим, хто часто працює з презентаціями. Всі матеріали пропонованих ресурсів належать до ліцензії СС0, тобто дозволяють як приватне, так і комерційне використання зображень.

 

Life of Pix

безкоштовні зображення для дизайну Life of Pix

Ресурс належить одному з провідних агентств цифрового маркетингу в Північній Америці - "Leeroy" (Канада). База даних складається з декількох сотень тисяч фотографій кожна з яких відрізняється високою якістю і надається під ліцензію СС0. Можна завантажити кліпарт, як окремо, так і блоками. Допускається комерційне використання без вказівки авторства або джерела. Однак компанія накладає обмеження на поширення в засобах масової інформації. Тобто під цю категорію потрапляють новинні сайти.

Галерея має функціональний дизайн, тому, що розрахована на професіоналів і не потребує залучення випадкових відвідувачів. Добре реалізована технічна підтримка, але, на жаль, тільки на англійській і французькій мові. Цікавий нюанс, даний ресурс має споріднений сайт, який спеціалізується на безкоштовних відеороликах. Його банер можна знайти на головній сторінці.

 

ММТ

сток безкоштовних картинок mmt

Представляє фотографії для дизайнерів урбаністичної спрямованості. Він позиціонується як сайт, що надає зображення ідеального оточення і міського середовища. База фотографій розділена на досить вузькоспеціалізовані теми: архітектура, верстати, робочі місця, корпорації тощо. Особливістю даного ресурсу є можливість редагування фотографій перед їх завантаженням. Вікно для звантаження дає можливість вибрати не тільки дозвіл зображення, але і поміняти фон, насиченість, контрастність і інші стандартні характеристики фотографії.